Złote pierścionki- czym kierować się przy wyborze prezentu?

złote pierścionki

Złota biżuteria jest świetnym pomysłem na prezent, z którego z pewnością ucieszy się kobieta w każdym wieku. Szczególnie wymownymi podarunkami są złote pierścionki, będące wyrazem bliskości i głębokiego uczucia dla obdarowanej osoby. Poniżej podpowiadamy czym kierować się przy wyborze takiego prezentu, aby był chętnie noszony przez właścicielkę przez długie lata.

Rozmiar i styl pierścionka

Chociaż największym powodzeniem od lat cieszą złote pierścionki zaręczynowe, to okazje takie jak urodziny, Boże Narodzenie czy inne rocznice to również dobre okazje do wręczenia bliskiej kobiecie pierścionka wykonanego z złota.
Zawsze przed zakupem powinniśmy dowiedzieć jaki rozmiar nosi adresatka naszego upominku, najprostszym sposobem będzie zmierzenie średnicy innego, noszonego przez nią pierścionka. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy prezent będzie nie wejdzie na palec lub będzie z niego spadał. Zwróćmy też uwagę na typ urody oraz rodzaj biżuterii najczęściej noszonej przez kobietę, pomoże nam to wybrać rodzaj pierścionka, który będzie najlepiej pasował do wielu stylizacji.

Rodzaj złota i oprawionego kamienia

Nie mniej ważna niż efekty wizualne jest jakość złota i oprawionego w nim kamienia. Bardzo częstym wyborem są złote pierścionki 585, gdzie liczba na końcu oznacza próbę złota. Taki wybór gwarantuje trwałość kruszcu i jego odporność na zarysowania i matowienie.
Wybór kamieni na rynku jubilerskim jest naprawdę ogromny, możemy zdecydować się na przykład na klasyczny diament, rubin, szmaragd, a wersji miej kosztownej cyrkonie. Jeśli wybieramy okazalsze i kosztowniejsze kamienie szlachetne zawsze sprawdzajmy czy posiadają certyfikat jakości i autentyczności.