Złote kolczyki dla dzieci – czy to dobry pomysł na prezent?

złote kolczyki dla dziewczynki

Złota biżuteria wydaje się być zawsze dobrym prezentem. Jest trwała i stanowi świetną pamiątkę a przy tym ozdobę na wyjątkowe chwile. Coraz częściej prezentem takim są złote kolczyki dla dziewczynki. Kiedy taki prezent jest odpowiedni i jak go wybrać?

Złote kolczyki dla dziecka – doskonały prezent na chrzest

Złota biżuteria w postaci łańcuszków, zawieszek i bransoletek to tradycyjnie mile widziany prezent i pamiątka na przykład z okazji chrztu. W przypadku dziewczynek prezentem tego rodzaju może być nie tylko medalik czy łańcuszek, ale również para złotych kolczyków. Zwłaszcza jeśli dobrze znamy rodziców i wiemy, że planują oni przekłucie uszu córce w niedalekiej przyszłości.

Czym powinny charakteryzować się złote kolczyki dla dzieci

Kolczyki dla dzieci różnią się nie tylko wzorem dostosowanym do wieku małych elegantek, ale też sposobem wykonania. Dzieci nie powinny nosić kolczyków wiszących, dających się łatwo uchwycić i pociągnąć, lub stwarzających niebezpieczeństwo zaczepienia się o element odzieży . Pamiętajmy że dzieci są ruchliwe i ciekawskie. W przypadku kolczyków, które łatwo zachwycić i pociągnąć, wcześniej czy później mogłoby dojść do nieszczęśliwego wypadku. Najlepszym pomysłem są kolczyki na sztyfcie, które dodatkowo posiadają bezpieczną zatyczkę. Nie powinna być ona na tyle łatwa do zdjęcia by poradziło sobie z nią dziecko, nie powinna też uwierać ani przeszkadzać przy zmianie ubrania. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, kolczyki dla dziewczynki mogą stanowić elegancki a zarazem bezpieczny dodatek do stroju.