Pierwsza Komunia Święta – co warto podarować z jej okazji?

Możliwość komentowania Pierwsza Komunia Święta – co warto podarować z jej okazji? została wyłączona
łańcuszek z okazji komunii

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, pozwala na zbliżenie się do Boga w ramach pierwszego przystąpienia do sakramentu Eucharystii. Ten ważny moment dla duchowości dziecka warto jest uczcić poprzez wręczenie dziecku pamiątki komunijnej.

Jakie znaczenie ma pamiątka Komunii Świętej?

Pamiątki Pierwszej Komunii Świętej mają przypominać o tym ważnym wydarzeniu przez całe życie. Jest to niezwykły czas, w którym dziecko zaczyna swoją duchową podróż w kierunku wyznania katolickiego. Dzięki posiadaniu pamiątki komunijnej może przypomnieć sobie, że w tym konkretnym dniu stało się pełnoprawnym członkiem Kościoła i od tamtego momentu może regularnie uczestniczyć w Mszy Świętej przyjmując Ciało Chrystusa.

Na jakie pamiątki komunijne warto jest się zdecydować?

Współcześnie popularne stały się wszelkiego rodzaju przedmioty religijne, czyli krzyżyki, medaliki, obrazki lub różańce. Pięknie wykonana biżuteria religijna, potrafi stać się stałym elementem stylu ubioru dziecka. Często taki medalik towarzyszy dziecku nawet w życiu dorosłym i ma szczególne znaczenie, więc warto jest wybrać odpowiedni egzemplarz chociażby zważając na płeć dziecka:

Dla chłopca dobrym wyborem może być medalik z wizerunkiem Chrystusa, może być wykonany z różnych materiałów takich jak srebro, złoto lub brąz. Ciekawym spersonalizowanym pomysłem na pamiątkę komunii będzie medalik z wizerunkiem patrona dziecka. Ponadczasowym prezentem będzie również łańcuszek z krzyżykiem.

Dla dziewczynki dobrym wyborem będzie medalik z wizerunkiem Maryi, może mieć różne kształty i rozmiary oraz być ozdobiony cyrkonią, perłą lub innymi kamieniami. Naszyjnik z krzyżykiem też będzie dobrym wyborem.

Przy wyborze pamiątki komunijnej powinno się kierować nie tylko symboliką ale również dobrą jakością biżuterii, która pozwoli na noszenie takiej pamiątki przez całe życie.