Pierścionki ze szmaragdem – co warto o nich wiedzieć?

pierścionek ze szmaragdem

To, że szmaragd jest kamieniem pięknym i szlachetnym, to raczej nie budzi żadnych wątpliwości. Jego walory zostały docenione już w starożytnym Egipcie. Również i w Europie przez wieki był bardzo ceniony. To właśnie szmaragdy były ulubionymi kamieniami szlachetnymi wielu królewskich dynastii. Obecnie dużą popularnością cieszą się między innymi pierścionki ze szmaragdem. Co warto o nich wiedzieć?

Szmaragdy – kamienie wyjątkowo szlachetne

Pierścionek ze szmaragdem kryje w sobie kamień bardzo szlachetny, do dużej twardości. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że mało jest kamieni o większej twardości – w skali Mosha jest ona oceniania 7,5-8. Co jest cechą charakterystyczną szmaragdów? Pierścionki ze szmaragdami można z łatwością dostrzec już z bardzo dużej odległości. Wyróżniają się one zielonym, niezwykle głębokim kolorem. Trzeba też pamiętać o tym, że szmaragdy podejrzewane są o właściwości lecznicze.

Pierścionek ze szmaragdami, a korzyści dla zdrowia

Okazuje się, że złoty pierścionek ze szmaragdem, to nie tylko ozdoba kobiecej dłoni, lecz także biżuteria, która może, choć w niewielki sposób przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Medycyna ludowa jest przekonana o tym, iż szmaragdy poprawiają trawienie, dobrze wpływają na funkcjonowanie wątroby i dróg żółciowych, a także dodają energii do działania nawet w bardzo pochmurny i smutny dzień. Jak więc widać, dzięki złotym pierścionkom ze szmaragdami można nie tylko rewelacyjnie wyglądać, lecz też się doskonale czuć o każdej porze roku.