Najczęściej wybierane obrazy święte na prezent

W Polsce od wielu lat dużą popularnością cieszy się malarstwo religijne. Obraz przedstawiający świętego można znaleźć w wielu domach katolików. Trzeba wiedzieć, że obrazy religijne mają swoją specyfikę.

Malarstwo religijne


Jak można się domyśleć, malarstwo religijne to malarstwo, które charakteryzuje się przede wszystkim motywami religijnymi. Malarstwo to można jednak podzielić na kilka grup. Pierwsza grupa dotyczy obrazów przedstawiających błogosławionych oraz świętych. Druga grupa to obraz przedstawiające różne wydarzania biblijne. I trzeba grupa to obrazy święte na prezent przedstawiające Chrystusa, Maryję i inne najważniejsze dla katolików postacie religijne.

Popularne obrazy święte


Jednym z najpopularniejszych obrazów religijnych jest obraz „Jezu ufam Tobie”. Obraz przedstawia Chrystusa, który objawił się św. Faustynie. Obraz ten znaleźć można w niemal każdym kościele, ale także znajduje się on w wielu domach polskich katolików. Równie popularne są także obrazy maryjne. Są to oczywiście obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Jednym z najpopularniejszych obrazów maryjnych jest obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Mówiąc o obrazach religijnych nie można zapomnieć także o papieżu Polaku. Obrazy przedstawiające postać Jana Pawła II także cieszę się bardzo dużą popularnością wśród katolików. Śmiało można powiedzieć, że obraz z Janem Pawłem drugim znajduje się w niemal każdym polskich domu. Często nawet w domach niekatolickich.