Moda na elegancki naszyjnik z księżycem

Możliwość komentowania Moda na elegancki naszyjnik z księżycem została wyłączona

Księżyc i półksiężyc są symbolami, które mają bardzo duże znaczenie, dlatego też bardzo często wykorzystywane są w branży jubilerskiej. Dla wielu osób oryginalna bransoletka i naszyjnik księżyc jest nie tylko ozdobą, ale również ważnym amuletem.

Co oznacza motyw księżyca?

Symbol księżyca jak powszechnie wiadomo pojawia się w bardzo wielu miejscach i na różnorodnych przedmiotach. Motyw księżyca jeszcze kilka lat temu pojawiał się wyłącznie na pogańskich figurkach. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dlatego też księżycowa symbolika wykorzystywana jest niemal wszędzie. Księżyc jak powszechnie wiadomo jest symbolem kobiecości, dlatego też spotkać go można głównie w biżuterii damskiej. Dawniej kobiety nosiły biżuterię z ozdobnym półksiężycem, gdy starały się o potomka. Naszyjnik z księżycem miał zapewnić kobiecie pomyślność w małżeństwie. Symbolika wynika oczywiście z tego, że poszczególne fazy księżyca jak powszechnie wiadomo bardzo mocno powiązane są z cyklem menstruacyjnym.

Jaką biżuterię wybrać?

Oryginalna biżuteria z motywem księżyca występuje w kilku odsłonach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wybrać można nie tylko motyw klasycznego sierpa, ale również okrągłą tarczę w pełni, jak i również można wybrać biżuterię z różnymi fazami księżyca. Godna polecenia jest również elegancka biżuteria z kamieniem księżycowym. Oryginalny naszyjnik z księżycem od marko.pl wyróżnia się delikatnym i mlecznym blaskiem. Modny naszyjnik księżyc jest dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie prostotę, minimalizm i wyjątkowe wyrafinowanie. Biżuteria z motywem księżyca jest subtelna i wyrazista. Naszyjniki z księżycem kojarzą się przede wszystkim ze srebrem. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można znaleźć modnych naszyjników i bransolet z odcieniem złota. Biżuteria z motywem księżyca doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i również na szczególne okazje.