Medaliki – piękny prezent na I Komunię Świętą

Możliwość komentowania Medaliki – piękny prezent na I Komunię Świętą została wyłączona
medalik na łańcuszku i srebrne pierścionki

Nadchodząca wiosna i lato to czas Pierwszych Komunii Świętych. Tradycyjnie obdarowuje się przystępujące do niej dzieci prezentami. Co wybrać: modny rower, telefon a może klasyczny złoty medalik ze świętym wizerunkiem?

Skromny i elegancki prezent podkreśli duchowy wymiar uroczystości

W Polsce większość dzieci przystępuje do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość ta, oprócz wymiaru religijnego, pełni też ważną rolę kulturotwórczą. To czas, gdy gromadzi się cała rodzina i wspólnie spędza czas przy zastawionym stole. Zwyczajowo każde dziecko zostaje obdarowane przez rodzinę upominkami. Szczególnie rodzice chrzestni i dziadkowie czują się w obowiązku, by ich prezent był wyjątkowy. Co zatem wybrać na pierwszokomunijny prezent? Spektakularne i drogie podarunki lepiej zachować na urodziny i inne uroczystości typowo świeckie. Nawet, jeśli sami nie uznajemy się za ludzi wierzących, należy uszanować wrażliwość religijną rodziny. Należy uważać, by nie przyćmić powagi tej uroczystości spektakularnym i zbyt drogim prezentem. Złote i srebrne medaliki oraz dobierane do nich odpowiednie łańcuszki to ponadczasowa klasyka, która sprawdzi się również w tej sytuacji.

Medalik srebrny – niedrogi i stylowy prezent

medalik na łańcuszku i srebrne pierścionki

Zakup medalików wykonanych ze srebra to pomysł na klasyczny podarunek, który nie zrujnuje naszej kieszeni. Dzięki niemu pozostaniemy w pamięci dziecka przez długi czas. Rodzice dzieci traktują takie prezenty jak rodzinną pamiątkę. Podarowanie srebrnego medalika z wizerunkiem Maryi lub Jezusa dodatkowo podkreśli religijny wymiar uroczystości i może stać się motywacją do dalszego rozwoju duchowego dziecka.