Jaki wybrać prezent dla noworodka?

Noworodkom dajemy prezenty powitalne, przyjęło się już, że i rodzice i dziadkowie i wszyscy bliscy lubią odwiedzając za pierwszym razem nowo narodzone dziecko przynoszą mu jakiś prezent.
Dobrze jest gdy prezent jest oryginalny i ciekawy. Ale czy w rzeczywistości jest on dla noworodka?

Jaki prezent dla noworodka dziewczynki zazwyczaj darują bliscy i przyjaciele rodziny?

Różowe śpioszki, małe sukienki, misie szumisie w sukienkach i w różowych kolorach. Karuzele z akcentami dla dziewczynek, grzechotki, zabawki do kąpieli, kosmetyki, pościele, rożki do owijania. Te przykłady mogą być prezentami oklepanymi, ale co zrobić by nasz prezent dla noworodka dziewczynki był oryginalny i jedyny w swoim rodzaju?

Prezenty możemy podzielić na prezenty praktyczne, ciekawe gadżety, pieluchy, książeczki czy spersonalizowane elementy ubioru lub wyprawki.

Zatrzymać się można na gadżetach spersonalizowanych, czyli takich, na których są ciekawe napisy i grafiki. Przykładem może być body z napisem: Ukochana córeczka tatusia, śpioszki z napisem: „długo na ciebie córeczko czekaliśmy” czy poduszki z napisami lub kocyki.

Jaki prezent wybrać dla noworodka chłopca?

Dla chłopca wybiera się zazwyczaj wszystko to samo co dziewczynce noworodkowi, tylko tutaj dominuje kolor niebieski.
Ciekawym przykładem prezentu może być odbicie rączki i nóżki chłopca w jakiejś ciekawej ramce lub w obramowaniu. Tylko pytanie czy to prezent dla nowo narodzonego chłopca czy dla rodziców? Inspiracje prezentowe można znaleźć tutaj: blog.bobomio.pl/aktualnosci/prezenty-dla-noworodka