Jaki prezent na chrzest wybrać?

prezent na chrzest - medalik święty

Chrzciny to szczególny moment dla dziecka. Wielu rodziców nadaje temu wydarzeniu bardzo podniosły charakter. Niejeden z gości będzie zastanawiał się, jaki prezent na chrzest będzie najodpowiedniejszy.

Tradycyjnie

Dewocjonalia, takie jak medaliki i różańce należą do najczęściej wybieranych prezentów na chrzest. Upominek może zostać wygrawerowany, co czyni go wyjątkową pamiątką chrztu świętego. Często wręcza się również pamiątkowe ozdoby, takie jak zdobione pudełeczka, srebrne sztućce, pozytywki.

Biblia niemal zawsze pojawia się wśród wręczanych prezentów. Może to być wydanie pamiątkowe, na które najczęściej decydują się bliscy członkowie rodziny. Obok Pisma Świętego goście mogą wręczać książki i albumy – taki prezent na chrzest przez wiele lat jest ozdobą biblioteczki.

Praktycznie

Coraz częściej goście decydują się na praktyczne upominki. Personalizowana pamiątka chrztu świętego to dobry wybór w przypadku rodziców chrzestnych lub dziadków, ale osoby z dalszego otoczenia maluszka wolą wybrać coś mniej osobistego.

Decydując się na praktyczny upominek, warto rozważyć prezent ,,składkowy”. Dzięki temu będzie można kupić coś droższego, co może bardziej przydać się dziecku. Warto skonsultować się z rodzicami i dowiedzieć się, czy potrzebują czegoś konkretnego (może to być nosidełko, kołyska lub nawet fotelik do samochodu).

Wybór prezentu na chrzest nie jest zadaniem łatwym, ale nie trzeba kupować rzeczy zbyt wymyślnych czy niesamowicie drogich. Liczy się obecność w tak ważnym dniu – zdjęcie całej rodziny i wielu przyjaciół to również cudowna pamiątka chrztu świętego.