Jak zmierzyć rozmiar pierścionka i palca?

urodziny, rocznica lub zbliżające się walentynki musimy pamiętać, że niezbędny jest nam rozmiar palca ukochanej, aby wybrać odpowiednio dopasowany pierścionek.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jeżeli mamy dostęp do pierścionków, które nosi na co dzień nasza partnerka jesteśmy w najbardziej komfortowej sytuacji. Najprostszym wyjściem, będzie udanie się wraz z ozdobą do salonu jubilerskiego i poproszenie personelu o dokonanie pomiaru za pomocą bolca miarowego. Jednak, zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze będziemy mogli zabrać niepostrzeżenie pierścionek. Co wtedy? W Internecie istnieje wiele grafik z okręgami do samodzielnego pomiaru biżuterii, które mówią nam jak zmierzyć rozmiar pierścionka. Warto wydrukować więc szablon i przykładać pierścionek ukochanej do narysowanych okręgów. Kiedy pole wewnątrz pierścionka będzie idealnie pokrywało się z okręgiem, oznacza to, że nasza ozdoba posiada rozmiar wpisany w środek danego koła. Z tą wiedzą możemy udać się wprost do sklepu i zakupić wybrany upominek.

Jak zmierzyć rozmiar palca?

Jeżeli nasz prezent nie jest niespodzianką, tylko wspólnym zakupem np. obrączek, zamiast mierzyć biżuterię, możemy zmierzyć rozmiar palca. Ten pomiar jest jednak mniej dokładny niż pomiar pierścionka ze względu na to, że palce da się mniej lub bardziej ścisnąć. Do wykonania tej czynności niezbędny będzie nam pasek pomiarowy, który również możemy wydrukować i owinąć go wokół wybranego palca.