Jak dopasować łańcuszek do dekoltu?

Wydawać by się mogło, że założenie srebrnego łańcuszka dopełni każdą stylizację. Nie jest to jednak takie proste. Dobierając łańcuszek należy zwrócić uwagę na dekolt. Jak nosić srebrne łańcuszki, by wyglądać elegancko?

Krótko, przy szyi


Łańcuszki srebrne dobierane do ciuchów, które mają dekolt okrągły nie powinny być długie i zachodzić na bluzkę. Bardzo ważne jest, by były blisko szyi, tak by nie dotykały dekoltu.

Nie jest dobrym pomysłem założenie kliku łańcuszków srebrnych do takiej stylizacji. Z racji niewielkiego dekoltu korzystniejsza jest skromniejsza biżuteria.

Dekolt w szpic


Dekolt w kształcie litery V również nie jest taki prosty, jak mogło by się wydawać. Łańcuszki srebrne powinny być dłuższe, ale nie mogą zachodzić na odzież. Zakładając kilka łańcuszków warto stworzyć kaskadę, która będzie układała się stopniowo.

Bardzo ciekawą stylizacją jest założenie kilku łańcuszków srebrnych zakończonych różnymi zawieszkami. Wybierając zawieszki warto kierować się tym, co dla nas ważne. Zawieszki mogą mówić o naszych przekonaniach, marzeniach, czy planach.

Warto pamiętać, że dobierając biżuterię do stylizacji korzystniej jest założyć za mało, niż za dużo. Granica między kiczem, a elegancją jest bardzo subtelna.

Zachęcam do nabycia w https://www.ankabizuteria.pl/lacuszki