Jak dobrać bluzkę damską do sylwetki aby pasowała jako prezent?

bluzka damska

Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni sposób doboru ubrania do danej sylwetki jest często dużo istotniejszy dla końcowego efektu, niż jego cena czy też marka. Nie inaczej jest też, gdy chodzi o bluzki damskie. Jak się bowiem okazuje nawet tanie bluzki mogą na nas świetnie wyglądać, jeśli tylko zastosujemy się do kilku złotych zasad dotyczących właśnie poszczególnych dopasowań.

bluzki damskie

Bluzka damska dla gruszki

Nasz poradnik nieprzypadkowo rozpoczynamy od sylwetki gruszki. Jest ona bowiem jedną z najpowszechniejszych, jakie możemy spotkać. Charakteryzuje się ona wąskimi ramionami, małym biustem i szerokimi biodrami. Dla takiej sylwetki idealnie sprawdzą się falbaniaste bluzki damskie. Unikać należy z kolei zbyt mocno przylegających bluzek, które podkreślą posiadane dysproporcje.

Bluzka damska dla klepsydry

Klepsydra powszechnie uznawana jest za ideał sylwetki. Dorodny biust w połączeniu z wąską talią i długimi nogami sprawiają, że taka figura to marzenie wielu kobiet. Najlepiej sprawdzą się tu proste fasony z dekoltem w kształcie litery V. Jak się jednak okazuje są też bluzki, których klepsydry powinny unikać – należą do nich chociażby ubrania z golfem.

Bluzka damska dla jabłka

Jeśli chodzi o kobiety posiadające tak zwaną „sylwetkę jabłka” to tutaj najlepszym rozwiązaniem będą te bluzki, które posiadają nieco wyżej zaznaczony poziom talii. Bardzo dobrze będzie, gdy bluzka charakteryzować się będzie też szerokimi rękawami. Kluczową natomiast zasadą jakiej warto się trzymać jest to, aby trzymać pionową linię dekoltu, gdyż to wysmukli nas optycznie.