Czy pierścionek ze szmaragdem to dobry pomysł na prezent?

Biżuteria jest popularnym prezentem na różnego rodzaju okazje. Mówi się, że kobiety kochają diamenty, ale czy kochają także szmaragdy? Warto się nad tym zastanowić chwilę dłużej. Czy pierścionek ze szmaragdem to dobry pomysł na prezent, czy lepiej trzymać się bezpiecznej klasyki?

Niebanalny kolor
Podczas, gdy diamenty pięknie lśnią, ale są po prostu białe, szmaragdy mają niebagatelny kolor. Może on być głęboko zielony lub mieć lekkie przebłyski niebieskiego. To wyjątkowy, morski odcień, który pozwala się wyróżnić biżuterii wyprodukowanej z jego użyciem. Dzięki temu odcieniowi pierścionki ze szmaragdem (https://sklep.diamor.pl/ze-szmaragdem) bardziej pasują do codziennej garderoby. Najlepiej prezentują się z ubraniami w odcieniach niebieskiego, zieleni i czerni. Doskonale pasują na eleganckie wieczory jak romantyczna kolacja i bal sylwestrowy. Sprawdzą się też jako uzupełnienie garderoby do pracy i na zajęcia na uczelni.

Skromniej, ale w dobry, guście
Szmaragdy uważane są za skromniejsze niż diamenty. Często mają one też niższe ceny niż diamenty o wysokiej czystości. Warto jednak wiedzieć, że są one nie mniej eleganckie i reprezentacyjne. Doskonale nadają się do wykorzystania w biżuterii takiej, jak pierścionki ze szmaragdami, naszyjniki lub kolczyki. Szmaragdy można szlifować, by nadać im pożądany kształt. Dzięki temu pięknie odbijają światło i można podziwiać ich blask, który jest nie mniej intrygujący niż w przypadku diamentów.