Czy butelka antykolkowa naprawdę pomaga?

butelka Tommee Tippee

Jedną z najpowszechniejszych dolegliwości, które spotykają małe dzieci, jeszcze w wieku niemowlęcym są bardzo bolesne i przykre dla nich kolki jelitowe. Wywołują nie tylko trudny do wytrzymania dla małego dziecka ból, ale również drętwienie nóżek, a nawet sztywnienie całego ciała, co często w przypadku mało doświadczonych rodziców kończy się nawet wizytą w szpitalu.

Walka z kolką

Na szczęście kolki jelitowe nie są tak poważne, jak to wygląda po reakcji na nie dziecka, jednak nie zmienia to faktu, że są czymś niezwykle przykrym i bolesnym.
Dlatego też rodzice wszelkimi możliwymi sposobami starają się przeciwdziałać występowaniu takiej kolki, która najczęściej powstaje w wyniku połykania przez dziecko zbyt dużej ilości powietrza razem z pokarmem.
W celu przeciwdziałania kolką powstała specjalna butelka antykolkowa Tommee Tippee, która posiada specjalny zawór odpowietrzający, którego celem jest zapewnienie niedostawania się powietrza do układu pokarmowego dziecka.

Czy butelka antykolkowa na pewno działa?

Bardzo zasadne jednak pytanie jest to, czy taka butelka tommee tippee na pewno działa? W końcu jest to wydatek całkiem spory, a konstrukcja wygląda na niezbyt skomplikowaną.
Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kolki i ogólnie rzecz biorąc bóle brzucha, mogą mieć różnego rodzaju źródła. Jeśli tylko powodem jest faktycznie zbyt duża ilość powietrza, wtedy taka butelka może pomóc. Jeśli jednak powody tkwią gdzie indziej, będą to po prostu niepotrzebnie wydane pieniądze.

tomme tippe